Hoe verwerk ik storno's?

Doel: Stap 4 van de verwerking van een bankafschrift
Het afkeuren van van incasso's die gestorneerd zijn.
Wanneer er geen storno's in het bankbestand staan kun je doorgaan met de volgende stap.

Controle: Storno nadat de bulk is verzonden? zie stap 5 en 6

Zorg dat de storno's gecontroleerd/gecorrigeerd zijn in het bankbestand

Dit doe je onder voorgaande stap die opgenomen is in de instructie "Ingelezen bankbestand corrigeren".
Indien je dit nog niet hebt gedaan, doe dit dan alsnog eerst, voordat je door gaat met de volgende stap.

Ga naar Cash flow > Incasso's > afgekeurde incasso's

Juiste bank selecteren

Juiste bank selecteren
  1. Vul juiste betaalmiddel in (banknummer).
  2. Zor dat alle is aangevinkt.
  3. [Actualiseren]

Zoek de juiste af te keuren incasso

  1. Vul bij debiteuren het studentnummer in. Bij 'nul' studentennummers (bijvoorbeeld 09xxxx) dient gezocht te worden aan de hand van de zoekoptie.
  2. Zoek de juiste student op. [Selecteren]
  3. [Actualiseren]

Afkeuren van de incasso

Afkeuren van de incasso
  1. Selecteer de juiste af te keuren incasso
  2. Bij incasso's van collegegeld, wordt automatisch de juiste termijn gemarkeerd. Bij overige incasso dien je de juiste termijn te zoeken, doormiddel van het factuurnummer.
  3. [Afgekeurd]
  4. Vink de storno op het bankafschrift af.
  5. Wanneer er een storno collegegeld binnenkomt na het versturen van de herinneringen, zal vanuit Debman een herinnering s'middags verstuurd worden.Controleer of deze verzonden wordt.
  6. Wanneer er een storno overige bijdragen binnenkomt na het versturen van de handmatige bulk herinneringen stuur dan direct alsnog een herinnering. Volg de werkinstructie, maar selecteer alleen de betreffende student. En plan dit in de jaarplanning in!
    Je kunt zien aan de valutadatum op de afschrift welke incassodatum het betreft.

Volgende stap: Verwerken ontvangsten

0 Comments

Add your comment

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.